ثبت آگهی رایگان
ثبت آگهی رایگان

چگونه دریافت پیامک‌های تبلیغاتی روی خط ایرانسل را مسدود کنیم؟

پیامک تبلیغاتی موضوع آزاردهنده‌ای است که با شماره‌گیری یک کد با خط ایرانسل خود به راحتی می‌توانید آن‌ها را مسدود کنید.

 

سال‌هاست پیامک‌های تبلیغاتی با اعصاب و روان مردم بازی کرده و شکایات این حوزه پایانی ندارد. در همین راستا وزارت ارتباطات و رگولاتوری طی چند سال اخیر و با همکاری اپراتورها، راه‌های مختلفی را برای لغو پیامک تبلیغاتی پیش پای مشترکین تلفن همراه قرار داده است. مشترکین ایرانسل به راحتی با شماره‌گیری کد USSD مربوطه می‌توانند پیامک‌های تبلیغاتی را حذف کنند.

مشترکین ایرانسل از سه طریق می‌توانند دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود و خیال خود را راحت کنند. در ادامه با این روش‌های آشنا خواهیم شد.

توجه داشته باشید در صورت ثبت درخواست عدم دریافت پیامک تبلیغاتی، پیامک‌های اطلاع‌رسانی و تخفیف از فروشگاه‌های مختلف که مشتری آن هستید یا پیامک‌های اپراتورتان مثل دریافت اینترنت رایگان و… نیز برایتان ارسال نخواهد شد.

کد حذف تبلیغات ایرانسل

مشترکین ایرانسل شماره‌گیری کد دستوری #5006* می‌توانند درخواست قطع دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را ثبت کنند.

 

چگونه دریافت پیامک‌های تبلیغاتی روی خط ایرانسل را مسدود کنیم؟

پس از شماره‌گیری این کد USSD، منوی خدمات به شما نمایش داده شده و می‌توانید با انتخاب گزینه دو، دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کنید. همچنین با شماره‌گیری مجدد این کد و انتخاب شماره یک، دریافت چنین پیامک‌هایی ممکن می‌شود.

رگولاتوری نیز از سال 1396 سامانه #800* را برای مسدودسازی و لغو پیامک تبلیغاتی معرفی کرده است. مشترکین تمامی اپراتورهای تلفن همراه از جمله ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #800* می‌توانند درخواست لغو پیامک تبلیغاتی را ثبت کنند.

پس از شماره‌گیری این رقم، منویی نمایش داده می‌شود که بایستی گزینه یک را انتخاب کنید.

چگونه دریافت پیامک‌های تبلیغاتی روی خط ایرانسل را مسدود کنیم؟

سپس پیامی مبنی بر اینکه «نتیجه درخواست شما از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد» نمایش داده می‌شود. پیامکی نیز از سرشماره 98800 برایتان ارسال شده و اعلام می‌کند تا 24 ساعت آینده درخواستتان بررسی و ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به شماره شما غیرفعال خواهد شد.

در صورتی که به دنبال وصل پیامک‌های تبلیغاتی باشید نیز می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری #5*800* درخواست خود را برای ارسال مجدد این دسته از پیام‌ها ثبت کنید.

با این کد دستوری همچنین می‌توانید خدمات محتوایی یا همان پیامک‌های ارزش افزوده که از اعتبار ریالی حساب شما کسر می‌کنند را نیز غیرفعال کنید.

مسدودسازی از طریق ایرانسل من

روش نیز استفاده از «ایرانسل من» است. با ورود به حساب کاربری خود، گزینه «مدیریت پیامک‌های تبلیغاتی» و سپس گروه مورد نظر خود را برای دریافت پیامک‌های مرتبط انتخاب کنید.

 

چگونه دریافت پیامک‌های تبلیغاتی روی خط ایرانسل را مسدود کنیم؟

همچنین در نسخه وب می‌توانید به بخش «خدمات» رفته و گزینه «خدمات ارزش افزوده» را انتخاب کنید. در صورت فعال بودن این دسته از پیامک‌ها امکان غیرفعالسازی آن در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

قطع پیامک‌های مزاحم با پیامک

ارسال پیامک به سرشماره 5006 نیز یکی دیگر از روش‌های قطع دریافت این نوع از پیامک‌ها است. قطع دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل برای هر دسته مختلف، کلید واژه‌ای جداگانه داشته که می‌توانید فهرست مربوطه را در سایت ایرانسل مشاهده کنید.

سوالات متداول کاربران

آیا کد حذف تبلیغات ایرانسل تمامی پیامک‌ها را مسدود می‌کند؟

با شماره‌گیری این کد تنها پیامک‌های تجاری مثل اطلاع‌رسانی برای تخفیف از فروشگاه‌های مختلف که مشتری آن هستید یا پیامک‌های اپراتورتان مثل دریافت اینترنت رایگان قطع خواهند شد.

مسدودسازی تبلیغات ایرانسل به چه روش‌هایی امکان پذیر است؟

مشترکین این اپراتور می‌توانند از طریق کد USSD، پیامک یا ایرانسل من اقدام به حذف تبلیغات کنند.

کوییک در بازار جایگزین پراید و تیبا شد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *